MSMLG28CA
DigiKey Part Number
1086-8841-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO215AB
Detailed Description
45.4V Clamp 66A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MSMLG28CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A