MSMLG24CA
DigiKey Part Number
1086-8833-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO215AB
Detailed Description
38.9V Clamp 77.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLG24CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A