MSMLG18CA
DigiKey Part Number
1086-8821-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG18CA
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO215AB
Detailed Description
29.2V Clamp 102.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLG18CA Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
102.8A