MSMLG13CAE3/TR
DigiKey Part Number
MSMLG13CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG13CAE3/TR
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO215AB
Detailed Description
21.5V Clamp 139.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A