MSMLG12A/TR
DigiKey Part Number
MSMLG12A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG12A/TR
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AB
Detailed Description
19.9V Clamp 150.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
150.6A