MSMCJLCE8.5AE3/TR
DigiKey Part Number
MSMCJLCE8.5AE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE8.5AE3/TR
Description
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.4V Clamp 100A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.5V
Voltage - Breakdown (Min)
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)