MSMCJLCE58AE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
93.6V Clamp 16A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MSMCJLCE58AE3
DigiKey Part Number
1086-8734-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE58AE3
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSMCJLCE58AE3 Models
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)