MSMCJLCE28A/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 2.498
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
45.5V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ DO-214AB
MSMCJLCE28A/TR
DigiKey Part Number
MSMCJLCE28A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE28A/TR
Description
TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)