MSMCJLCE26A/TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 1.855
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 485
Datasheet
42.1V Clamp 36A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ DO-214AB
MSMCJLCE26A/TR
DigiKey Part Number
MSMCJLCE26A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE26A/TR
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
36A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)