MSMCJLCE14AE3
DigiKey Part Number
1086-8690-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE14AE3
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 65A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
MSMCJLCE14AE3 Models
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
65A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)