MSMCJLCE12AE3
DigiKey Part Number
1086-8684-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE12AE3
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 75A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
MSMCJLCE12AE3 Models
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)