MSMCJLCE120AE3
DigiKey Part Number
1086-8682-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJLCE120AE3
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
193V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
EDA/CAD Models
MSMCJLCE120AE3 Models
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.8A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)