MSMCJ43CA/TR
DigiKey Part Number
MSMCJ43CA/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJ43CA/TR
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
69.4V Clamp 21.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
21.6A