MSMCJ13CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
21.5V Clamp 69.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
DO-214AB
MSMCJ13CAE3
DigiKey Part Number
1086-8520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCJ13CAE3
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMCJ13CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.7A