MSMCG78A/TR
DigiKey Part Number
150-MSMCG78A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCG78A/TR
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Detailed Description
126V Clamp 11.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.4A