MSMCG48AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MSMCG48AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCG48AE3/TR
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Detailed Description
77.4V Clamp 19.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.4A