MSMCG33AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MSMCG33AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCG33AE3/TR
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.3V Clamp 28.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.1A