MSMCG22CA
DigiKey Part Number
1086-8289-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCG22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Detailed Description
35.5V Clamp 42.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMCG22CA Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
42.2A