MSMCG14CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
23.2V Clamp 64.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
MSMCG14CA
DigiKey Part Number
1086-8253-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMCG14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MSMCG14CA Models
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
64.7A