MSMBJSAC75E3/TR
DigiKey Part Number
MSMBJSAC75E3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJSAC75E3/TR
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
500W