MSMBJSAC22
DigiKey Part Number
1086-8197-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJSAC22
Description
TVS DIODE 22VWM 35.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.4V Clamp 14A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMBJSAC22 Models
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
500W