MSMBJ7.5CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
12.9V Clamp 46.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
DO-214AA, SMB
MSMBJ7.5CA
DigiKey Part Number
1086-8155-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJ7.5CA
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9V DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMBJ7.5CA Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.5A