MSMBJ51A/TR
DigiKey Part Number
MSMBJ51A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJ51A/TR
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 7.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.3A