MSMBJ45AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MSMBJ45AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJ45AE3/TR
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AA
Detailed Description
72.7V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A