MSMBJ22CA/TR
DigiKey Part Number
MSMBJ22CA/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJ22CA/TR
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A