MSMBJ18CA/TR
DigiKey Part Number
MSMBJ18CA/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBJ18CA/TR
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AA
Detailed Description
29.2V Clamp 20.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.5A