Image for MSMBG20AE3/TR is not available
MSMBG20AE3/TR
DigiKey Part Number
MSMBG20AE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBG20AE3/TR
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 18.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBG)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Package / Case
DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.5A