MSMBG120AE3
DigiKey Part Number
1086-7818-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMBG120AE3
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AA
Detailed Description
193V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBG)
EDA/CAD Models
MSMBG120AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A