MRT100KP54A/TR
DigiKey Part Number
150-MRT100KP54A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRT100KP54A/TR
Description
TVS DIODE 54VWM 106VC DO204AR
Detailed Description
106V Clamp 943A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-204AR
Category
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
106V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
943A