MRT100KP220AE3
DigiKey Part Number
1086-7710-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRT100KP220AE3
Description
TVS DIODE 220VWM 434VC CASE 5A
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
434V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole Case 5A (DO-204AR)
EDA/CAD Models
MRT100KP220AE3 Models
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
245V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
434V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)