MPLAD7.5KP24A
DigiKey Part Number
MPLAD7.5KP24A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD7.5KP24A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC MINIPLAD
Detailed Description
38.9V Clamp 193A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
193A