MPLAD7.5KP10A
DigiKey Part Number
MPLAD7.5KP10A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD7.5KP10A
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC MINIPLAD
Detailed Description
17V Clamp 441A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Unidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
441A