MPLAD6.5KP33CAE3/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD6.5KP33CAE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD6.5KP33CAE3/TR
Description
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Detailed Description
53.3V Clamp 123A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
123A
Mfr
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V