MPLAD6.5KP30CA/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD6.5KP30CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD6.5KP30CA/TR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Detailed Description
48.4V Clamp 135A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
135A
Mfr
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V