MPLAD6.5KP20CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
32.4V Clamp 202A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD6.5KP20CA
DigiKey Part Number
MPLAD6.5KP20CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD6.5KP20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD6.5KP20CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
202A
Mfr
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V