MPLAD6.5KP10CAE3/TR
DigiKey Part Number
MPLAD6.5KP10CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD6.5KP10CAE3/TR
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC MINI-PLAD
Detailed Description
17V Clamp 383A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
383A