MPLAD6.5KP10AE3
DigiKey Part Number
MPLAD6.5KP10AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD6.5KP10AE3
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Detailed Description
17V Clamp 383A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD6.5KP10AE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
383A
Mfr
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V