MPLAD36KP70CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD36KP70CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP70CAE3
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Detailed Description
113V Clamp 319A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
319A