MPLAD36KP30AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD36KP30AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP30AE3/TR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Detailed Description
48.8V Clamp 738A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.8V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
738A