MPLAD36KP24CA
DigiKey Part Number
MPLAD36KP24CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39.8V Clamp 905A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
905A