MPLAD36KP24A
DigiKey Part Number
MPLAD36KP24A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP24A
Description
TVS DIODE 24VWM 39.8VC PLAD
Detailed Description
39.8V Clamp 905A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
905A