MPLAD36KP22AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD36KP22AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP22AE3/TR
Description
TVS DIODE 22VWM 36.4VC PLAD
Detailed Description
36.4V Clamp 990A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
36.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
990A