MPLAD36KP15AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MPLAD36KP15AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD36KP15AE3/TR
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.8V Clamp 1396A (1.396kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Military
Type
Zener
Qualification
MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1396A (1.396kA)