MPLAD30KP85A
DigiKey Part Number
MPLAD30KP85A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP85A
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
137V Clamp 216A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP85A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
216A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V