MPLAD30KP78CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
126V Clamp 240A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP78CA
DigiKey Part Number
MPLAD30KP78CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP78CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
240A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V