MPLAD30KP78AE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP78AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP78AE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 240A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP78AE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
240A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V