MPLAD30KP75CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
121V Clamp 246A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP75CA
DigiKey Part Number
MPLAD30KP75CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP75CA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP75CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
246A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V