MPLAD30KP51CA/TR
DigiKey Part Number
MPLAD30KP51CA/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP51CA/TR
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82.4V Clamp 366A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
366A