MPLAD30KP28CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
46.4V Clamp 645A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP28CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP28CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP28CAE3
Description
TVS DIODE 28VWM 46.4VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MPLAD30KP28CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
645A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46.4V