MPLAD30KP26CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
43V Clamp 696A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MPLAD30KP26CAE3
DigiKey Part Number
MPLAD30KP26CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPLAD30KP26CAE3
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MPLAD30KP26CAE3 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
696A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
43V